eWallet: osobní i jiná data stále po ruce

Dlouho jsem přemýšlel, jak mít stále a bezpečně k dispozici všemožné kódy, hesla a čísla účtů, která člověk vlastní. Pokud vlastníte zařízení s Windows Mobile nebo PalmOS, můžete využít služby povedeného programu eWallet od Ilium Software, díky nemuž máte v kupě veškeré přístupové údaje ke službám, které využíváte (e-mail, diskuse, bankovní účty, čísla kreditek, etc.)

Continue reading

Proč se vyplatí kupovat software?

Před deseti roky bych se podobné otázce vysmál. Žil jsem za tři tisíce měsíčně z civilní služby, software byl drahý a krom toho bylo mladicky v pohodě krást software. Dneska těžko hledat argumenty, proč software krást. Nalijme si samozřejmě čistého vína, ne vše, co užívám, je legální. Co šlo, jsem nahradil open source softwarem, co jsem opravdu potřeboval, jsem zakoupil, ale nějaký ten černý puntík stále mám. Jaké jsou tedy výhody z nakupování legálního software?

Continue reading

Nakupujeme s mobilem

Že telefon nemusí být jenom strojek na volání a posílání SMS, tu propaguju dlouhodobě. Jednou z opravdu užitečných věcí, které můžete provádět s chytřejším telefonem, je plánování a realizace nákupů. Pro majitele chytrých telefonů existuje celá řada různých programů, které spadají do kategorie shopping list. Některé jsou dostupné jako freeware [shopping list], jiné jsou k dispozici za peníze [AvinaSoft Shopping List], zástupce vybírám pouze pro Windows Mobile, nicméně pro symbianové zařízení je k dispozici taktéž slušná škála podobných programů.

Continue reading