Spb Wireless Monitor – data v mobilu pod kontrolou

Čirou náhodou jsem dnes narazil na Spb Wireless Monitor, nástupce dřívějšího produktu GPRS Monitor od Spb Software House. GPRS Monitor mě jaksi zlobil, takže jsem hledal jiné řešení a skončil tak u software stejné firmy. Pokud máte datový paušál s nějakým limitem a k tomu Windows Mobile, pak je Spb Wireless Monitor dobrá volba.

Continue reading

První dojmy: Palm Treo 75

Moje mobilní obsese opět zaúřadovala. Vzhledem k poruše mého Voxe jsem si dočasně koupil starší Qtek 8310. Jenomže jsem zjistil, že stroj bez HW klávesnice už není nic pro mě, psaní SMS a komunikace na ICQ se staly utrpením. Takže jsem poslední víkend strávil čtením recenzí a sledováním, co vše s HW klávesnicí se na trhu mobilů vyskytuje. Volba nakonec padla na Palm Treo 750, který jsem si cestou z Prahy v autobuse SA nakonec objednal (přes [email protected] Mini, jak jinak). Jaké jsou první dojmy?

Continue reading

Vzdálená záloha telefonních kontaktů a kalendáře? ZYB!

Dlouho jsem hledal možnost, jak archivovat telefonní kontakty mimo Outlook nebo jedno konkrétní PC. S velkým nadšením jsem proto vyzkoušel projekt dánský projekt ZYB, který mimochodem před nedávnou dobou odkoupen Vodafonem, což naznačuje, že by ZYB mohla čekat velká budoucnost. Druhou pozitivní indicií je fakt, že škála podporovaných telefonů je opravdu široká a najdete mezi nimi i třeba ohyzdou a jednoduchou Nokii 6021, se kterou musím pracovat, stejně jako chytrá zařízení. Uložené kontakty navíc můžete sdílet v vybaranými lidmi, nebo je přímo editovat na webu a pak jen přehrát do PC, což je určitě komfortnější, než ťukat na mobilní klávesnici.

Continue reading

Nakupujeme s mobilem

Že telefon nemusí být jenom strojek na volání a posílání SMS, tu propaguju dlouhodobě. Jednou z opravdu užitečných věcí, které můžete provádět s chytřejším telefonem, je plánování a realizace nákupů. Pro majitele chytrých telefonů existuje celá řada různých programů, které spadají do kategorie shopping list. Některé jsou dostupné jako freeware [shopping list], jiné jsou k dispozici za peníze [AvinaSoft Shopping List], zástupce vybírám pouze pro Windows Mobile, nicméně pro symbianové zařízení je k dispozici taktéž slušná škála podobných programů.

Continue reading