Problém s BlueTooth

Mám v bytě BlueTooth síť s externím dongle umístěným cca ve středové části bytu. Před nějakým časem jsem seděl u PC a najednou vidím žádost o spojení od BT zařízení pojmenovaného jako „Scott“. Při první této události se cizí zařízení „Scott“ bez znalosti hesla připojilo k mému PC, což mě docela vyděsilo. BT totiž funguje pouze na heslo a přístroje tak musí být napřed spárované. Od té doby byl klid, až dnes večer. Tentokrát se „Scottovi“ ovšem nepodařilo připojit. Moc by mě zajímalo, jestli někdo nemáte s něčím podobným zkušenost? Vzhledem k tomu, že bydlím ve třetím patře a standardní dosah Bluetooth je do 10 metrů, připadá v úvahu pouze soused pode mnou, což je velice nepravděpodobné vzhledem k nižší úrovni jeho počítačových znalostí.

Bluetooth device "Scott"
neznámé Bluetooth device „Scott“ se pokouší připojit

Hračičky: MDA Compact

O víkendu jsem si ošahal bratránkovo MDA a přes počáteční skepsi msuím přiznat, že jsem příjemně okouzlen a začíná ve

MDA Compact

mě růst touha si tuhle krabičku pořídit. Samozřejmě po chvíli hraní nejsem schopnej rozpoznat zápory zařízení, takže vyjmenuju jen  první pozitivní dojmy.

Zařízení není nějak výrazně těžké nebo velké. Od telefonu nepožaduju naprostou miniaturizaci, ale spíš funkce. Ovládaní dotykovým perem je poměrně komfortní, zkoušel jsem pár napsat textů a docela to odsýpalo. Výdrž baterie je prý slušná, ovšem to stejně záleží na míře užívání.

Zařízení má integrovaný fo?ák, což je věc, bez které bych se naprosto obešel. Jistě. využití se najde, ale fo?ákem ve své současné SX1 fotím maximálně hovadiny.  Proto mě těší, že i mezi nejnovějšímu přístroji se najdou kousky bez fotoaparátu. to jsem ale poněkud odbočil.

Uvnitř stroje se skrývá 416 MHz procesor Intel PXA272 (není to až tak dávno, co jsem měl ve stolním PC Celeron 333 Mhz:), 64MB RAM a 64MB FlashROM. Na takovou krabičku slušný výkon.

Tohle MDA samozřejmě není poslední výkřik techniky, ale do hlavy se mi zavrtalo pěkně. Dovedu si s ním docela dobře představit jako privátní, tak i pracovní využití. Trošku iracionální odpor mám jen vůči Windows Mobile 2003, na němž MDA běží.